Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu günü; toplumun haber alma  özgürlüğünü kişisel özgülüğünün bir parçası olarak gören, mesleğinin onurunu tüm baskı gruplarının üzerinde tutan basın emekçilerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak  kutluyoruz.

Gelişmiş demokrasilerin ana unsurlarından olan basın; kitlelerin düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün diğer unsurlarla  buluşabilme açısından en etkili aracıdır. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamiklerini beslemekte böylece demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesini sağlamakta  önemli rol üstlenmektedir.

Binbir zorluklar içinde olmalarına rağmen kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız yurttaşın temel hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin gözü kulağı ve yerinde de vicdanı olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bölgemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına oluşturdukları gündemlerle katkı sağlayan, ve bu anlamda yaptıkları görev gereği bir yerde kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, ebediyete intikal eden basın mensuplarını  rahmetle anıyoruz.

 

EVEDER YÖNETİM KURULU