Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

23 NİSAN KUTLU OLSUN

Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yer işgal eden 23 Nisan; halk iradesinin ülke yönetimine geçtiği, hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği, Birinci Büyük Millet Meclisinin kurulduğu gündür.

Bu yıl ayrı bir gurur ve mutlulukla kutladığımız 23 Nisan ise bu anlamlı günün yüzüncü yıl dönümüdür. Dönemin yoklukları, imkânsızlıkları ve tüm şartların aleyhimize olmasına rağmen Birinci Meclisimizde tecelli eden milli irade hiçbir şeyden yılmamış yakılan bağımsızlık ve özgürlük ateşi, 23 Nisan 1920’de yurdun dört bir yanını kuşatarak Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ortak bir iradeye dönüşmüştür .

Büyük mücadelelerden sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti bu mücadelenin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine emanet edilmiş ve 23 Nisan’ı da Türk ve Dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili çocuklar biliniz ki; Türkiye Cumhuriyeti’ni  çağdaş seviyede uygar bir toplum olarak aydınlık geleceğe sizler taşıyacaksınız. Mutlu ve güçlü Türkiye ülküsünü kuşaktan kuşağa, canlı bir meşale olarak devredecekler de sizlersiniz.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ile gazilerimizi bir kez daha rahmetle minnetle şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyoruz.   

EVEDER YÖNETİM ve DENETİM KURULLARI