Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Kurucu Meclisimiz Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Ulusal egemenlik, diğer deyimle tam bağımsızlık bir ulusun namusu, onuru ve şerefidir. 23 Nisan 1920 Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde başarıya ulaşan Ulusal Kurtuluş mücadelesinden sonra atılan çok önemli bir adımın başlangıç  tarihidir.

Bu önemli günün başka bir anlamı da Cumhuriyetimizin  Kurucu lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu özel günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve  dünya çocuklarına armağan etmesi ve Bayramı onlarla taçlandırmasıdır. Hiç bir ülke ve ulusta olmayan bu özel davranış dünya durdukça ebediyete kadar böyle kalacaktır.

Biz büyüklere düşen görev de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı Cumhuriyetin faziletine yakışır bir şekilde yetiştirmektir.

Bu vesileyle ilk meclisimizin açılışının 99 ncu yıldönümünü ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor,bu toprağı vatan yapan aziz şehitlerimizi  ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet minnet ve şükranla anıyoruz.Ruhları şad mekanları cennet olsun.

                                    EVEDER YÖNETİM KURULU