Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos; binlerce vatan evladının, canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini bu toprakların geleceğinde sonsuza dek sönmemek üzere yaktığı büyük bir gündür.

Bu zafer; Türk milletini yok etmeye çalışan emperyalizmin silahlı işgal güçlerine karşı aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde tüm dünyaya “Türk milleti bağımsızdır ve  tam bağımsız kalacaktır”  diye haykırdığı  şanlı zaferidir.Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçıları olarak bu gün de içinde bulunduğumuz kuşatılmışlığın farkındayız. Devletimizin, milletimizin bekası için bütün imkanlarımızla atalarımızdan emanet aldığımız Cumhuriyeti ilelebet yaşatmaya azimli ve kararlıyız.

Bu duygularla; Vatanımızın ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapıp bizlere emanet eden aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyoruz.

EVEDER YÖNETİM KURULU