Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

3O AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

30-ağustos-zafer-bayramı

30 Ağustos; binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini  bu toprakların  geleceğinde sonsuza dek sönmemek üzere yaktığı  büyük bir gündür.

Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerine karşı aziz milletimizin Ulu Önder  Gazi  Mustafa  Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya “Türk milleti bağımsızdır ve tam bağımsız kalacaktır”  diye haykırdığı  şanlı zaferidir.

Bu zaferi  kazanan şanlı ecdadın mirasçıları olarak bu gün de içinde bulunduğumuz vahim tablonun farkındayız ve devletimizin, milletimizin bekası için bütün imkanlarımızla dünden daha güçlü ve dirençliyiz.

Bu duygularla; Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyoruz

EVEDER YÖNETİM KURULU