Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

Almanya Teknoloji Üniversitesi Ereğli’yi Tanıttı

Almanya’da yer alan ve Uluslararası bir üne sahip olan ‘Teknoloji Clausthal Üniversitesi’ mezunları 26 Ekim 2013 tarihinde Kdz. Ereğli’de bir araya gelmişlerdi. Ereğli’den memnun kalan mezunlar, Uluslararası üne sahip Almanya Teknoloji Clausthal Üniversitesi’ sitesinde ilçeyi tanıtıcı fotoğraflı bir yazıyı yayınladılar.

Independent Consultıng Engıneer (Bağımsız Danışmanlık Mühendisi) Dr. Ing. Hayri Ergün tarafından Karadeniz Ereğli’ye davet edilen grub, ERDEMİR Vakfı ve ERDEMİR Emeklileri Sosyal Dayanışma Derneği (EVEDER) Yönetim Kurulu Adına, Başkan Aziz Boy, EVEDER’in Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Şenay ile Kenan Ayan tarafından karşılanmış ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a da ziyaret gerçekleştirilmişti. Başkan Posbıyık, kafileye ilçeyle ilgili detaylı bilgiler aktarmıştı.

Ereğli Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüs ile gün boyunca ilçenin tarihi ve turistlik yerleri başta olmak üzere birçok noktası gezdirilmişti. Gezide gruba, Dr. Ing. Hayri Ergün ve bazı EVEDER’in bazı Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etmişti.

Almanya Teknoloji ’ mezunlarının, www.alumni.tu-clausthal.de sitesinde, ilçeyi tanıtıcı kısa bilgiler ve 2 adet fotoğraf aktardıkları gözlemlendi.