Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

Çanakkale zaferi kutlama mesajı

Yüzüncü yılını idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi,vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının muhteşem kahramanlık destanıdır.

Şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan,eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutanı ortaya çıkarmıştır.

Yüz yıl önce vatan toprağımızın bağımsızlığı için gösterilen bu azim ve irade,milletimizin kendine olan güvenini artırmış,bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş,Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına ilham kaynağı olmuştur.

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olan Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak biz yeni kuşakların temel sorumluluğundadır.Demokratik,laik ve sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi,temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe taşımak için Atatürk’ün işaret ettiği yolda yürürken bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı ve daima yüceltmeliyiz.

Bu duygularla;bir ulusun var oluş mücadelesinin mihenk taşı olan büyük zaferin yüzüncü yıldönümünü kutluyor,bizlere bu gururu armağan eden başta ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile bu mücadelede saf tutan ordumuzun kahraman mensuplarını,vatanı uğruna hayatını feda eden bütün şehitlerimizi sonsuz rahmet ve minnetle anıyoruz. ALLAH mekanlarını cennet etsin.

AZİZ MİLLETİMİZİN BU ONURLU GÜNÜ KUTLU OLSUN.
EVEDER YÖNETİM KURULU