Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

 

103 ncü yılını idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi,vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının muhteşem kahramanlık destanıdır.

Şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan,eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutanı ortaya çıkarmıştır.

Vatan toprağımızın bağımsızlığı için gösterilen  azim ve irade,milletimizin kendine olan güvenini artırmış,bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş,Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına ilham kaynağı olmuştur.

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olan Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak biz yeni kuşakların temel sorumluluğundadır.Demokratik,laik ve sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi,temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe taşımak için Atatürk’ün işaret ettiği yolda yürürken bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı ve daima yüceltmeliyiz.

Bu duygularla;bir ulusun var oluş mücadelesinin mihenk taşı olan büyük zaferin 103 ncü yıldönümünü kutluyor,bizlere bu gururu armağan eden başta ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu mücadelede saf tutan ordumuzun kahraman mensuplarını,vatanı uğruna hayatını feda eden bütün şehitlerimizi sonsuz rahmet,minnet ve saygıyla anıyoruz. ALLAH mekanlarını cennet etsin.

 

                                                               EVEDER YÖNETİM KURULU