Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

Çocukların Sağlık Sigortasından Faydalanması Hk.

18 YAŞINI DOLDURMUŞ VE 24 YAŞINI BİTİRMİŞ ÖĞRENİM YAPAN ÇOCUKLARIN SAĞLIK SİGORTASINDAN FAYDALANMASI HAKKINDA 

Bilindiği üzere 24 yaşını dolduran erkek çocuklar için üniversite öğrenimine devam etse dahi, veya okulu bitirdikten sonra da SSK hizmetlerinden faydalanamamaktadır. SSK hizmetinden faydalanmak için devletin sadece sağlık primi ödenmek koşuluyla sağlık hizmetlerinden Genel sağlık sigortası ile faydalanılmaktadır.Bu sigorta kapsamından yararlanmak için aşağıda yazılan prosedürü uyguladıktan sonra gelirinize göre prim belirlenerek sizlere bildirilmekte ve primlerinizi yatırmaktasınız.

***** Kaymakamlık yeşil kart bürosuna giderek GSS kapsamında prim ödeyerek sağlık hizmetinde faydalanmak istiyorum dediğinizde size gerekli evrakları veriyorlar ve dolduruyorsunuz.
*****Doldurduğunuz evrağın mahalle muhtarı tarafından onaylanacak yerini onaylatıyorsunuz.
*****Nufüstan gerekli evrağı alıp yeşil kart bürosuna teslim ediyorsunuz ve size evrak için şu gün diye gelin diyorlar.
*****Evrağınızı alıp il sigorta müdürlüğüne gidip oradaki memur hazır dilekçe verip kaymakamlıktan verilen evrakla ilgili memura teslim ediyorsunuz.
*****1 ay içinde size yazılı evrak gönderip sigorta priminizi gelirinize göre belirleyip size bildiriyorlar ve bankalara yatırıyorsunuz.Başvurunuzdan 1 ay sonra sağlık hizmetlerinden faydalanmaya başlıyorsunuz.

NOT:İsteğe bağlı prim öderseniz aylık 285.00 TL civarında bu tip sigortada ise gelire göre değişmekle birlikte 30 TL ile 100 TL arasında.

TÜM ÜYELERİMİZE VE DOSTLARIMIZA SAYGI İLE DUYURULUR.
EVEDER YÖNETİM KURULU