Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

İnsanların bağımsızlıkları ve özgürlükleri için yaptıkları fedakârlıklar bütün zamanların yurttaşlık tarihinde önemli yer tutmaktadır. Türk Halkı’nın da bu uğurda verdiği Kurtuluş Savaşı ve sonrasında kurduğu Türkiye Cumhuriyeti tam da böylesine destansı bir başarının sonucudur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihi olan 29 Ekim 1923  bu nedenle çok önemlidir ve her yılın 29 Ekim’inin bayram olarak kutlaması da bu önemli ve anlamlı tarihi unutmamak içindir.

Tarih boyunca hiçbir devletin boyunduruğu altında yaşamayı kabul etmemiş Türk Halkı, I. Dünya Savaşından yenik ayrılan Osmanlı Devleti’nden sonra ortaya çıkan durumu kabullenmemiş, Kendisinden çok daha güçlü durumda olan ülkelere karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinden zaferle ayrılmayı başarmıştır. Nihayetinde de 29 Ekim 1923 tarihinde özlediği, beklediği ve hak ettiği yönetim şekline kavuşmuştur

Bu bağlamda ulus bilincine varmış Türk Milleti için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından da en önemli günler arasında yer almaktadır.

Bu gün de millet olarak yeniden doğuşumuz olan Cumhuriyetimizin ilanının  96  ncı yıldönümünü  kutlamanın onurunu yaşamaktayız.

Bu vesileyle;  ulusumuzu çağdaş bir anlayışın ürünü olan Cumhuriyetimize kavuşturan bağımsızlık mücadelemizin büyük kahramanlarına, başta ulu önder Mustafa  Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimize Allahtan  rahmet diliyor, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun.

Hepinizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun…

EVEDER YÖNETİM KURULU