Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

29-ekim-cumhuriyet-bayrami-resimli-mesajlari-kapak1

Bu gün ;Türk Milletinin emperyalizme karşı tam bağımsızlık şiarıyla ayağa kalkarak verdiği büyük mücadelenin sonucunda  kurduğu Cumhuriyetimizin  93. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız

Gururla kutladığımız bu gün, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını,misak-ı milli sınırlarımız içinde  millet olarak birlik ve beraberlik ruhuyla korumanın azmi ve kararlılığında  olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Tarihsel olaylar; taşıdığımız sorumluluğun bize yüklediği her türlü zorluğu aşmaktaki kararlılığımızı “dosta güven düşmana korku” verecek şekilde göstermektedir.

Üstünde yaşadığımız bu kutsal toprakları bize miras bırakan başta gazi  Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşları ile kanlarıyla bu topraklarda cana can katan isimsiz kahraman askerlerimizi rahmet,minnet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bu vesileyle Halkımızın Cumhuriyet Bayramını   kutluyor, Allah o günlerin tekrarını bir daha bu millete yaşatmasın diyoruz.

 

                              EVEDER YÖNETİM KURULU