Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

Ereğli’ yi Çok Sevdiler

Almanya’da yer alan ve Uluslararası bir üne sahip olan ‘Teknoloji Clausthal Üniversitesi’ mezunları Kdz. Ereğli’de bir araya geldi. Türk ve Alman mezunlar ve ailelerinden oluşan grubu karşılayan EVEDER Yönetimi daha sonra grupla birlikte Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a makamında ziyaret ettiler.

Avrupa’da Uluslararası bir üne sahip olan ‘Teknoloji Clausthal Üniversitesi’ (Clausthal University of Technology) mezunları Kdz. Ereğli’de ağırlandı.

Independent Consultıng Engıneer (Bağımsız Danışmanlık Mühendisi) Dr. Ing. Hayri Ergün tarafından Karadeniz Ereğli’ye davet edilen grub, 26 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Gülüç’teki Büyük Anadolu Otel’de; Dr. Ing. Hayri Ergün, ERDEMİR Vakfı ve ERDEMİR Emeklileri Sosyal Dayanışma Derneği (EVEDER) Yönetim Kurulu Adına, Başkan Aziz Boy, EVEDER’in Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Şenay ile Kenan Ayan karşıladı.

Büyük Anadolu Otel’den Kdz. Ereğli Belediyesine geçen ‘Teknoloji Clausthal Üniversitesi’ mezunları ve aileleri Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret ettiler. Konukları makamında ağırlayan Başkan Posbıyık, grubun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ereğli’yi tanıtıcı bilgiler verdi. Başkan Posbıyık; “ Öncelikle hepinize nazik ziyaretinizden ve makamımda ağırladığımdan dolayı mutluluk duyuyorum. Kdz. Ereğli Avrupa standartlarında doğa ile bütünleşen bir kentimizdir. Güneşin sarısının, denizin mavisinin ve ormanın yeşilinin orijinal renklerinin bütünleştiği ender şehirler arasındadır. Üç kilometre uzunluğunda bir sahil şeridimiz mevcuttur. Ayrıca, Cehennem Ağzı Mağaraları’nı da görmenizi tavsiye ederim. Ayrıca, mağaranın mitolojik hikayeside dikkat çekicidir. Kestaneci mahallesindeki yeni piknik alanını da görmenizi özellikle tavsiye ederim” dedi. Ziyaretin ardından başkan Posbıyık, konuklarına Ereğli’ye özgü hediyeler takdim etti.

EREĞLİ’YE HAYRAN KALDILAR

Türkiye’nin çeşitli illeri ile Almanya’dan gelen Teknoloji Clausthal Üniversitesi’ mezunları ve ailelerinden oluşan yaklaşık 80 kişilik grup, Ereğli Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüs ile ilçe merkezi, sahil şeridi, Cehennem Ağzı Mağaraları ve Kestaneci Mahallesi’ndeki piknik alanını gezdiler. Grubu ilçeye davet eden Dr. Ing. Hayri Ergün, EVEDER Yönetim Kurulu Adına Başkan Aziz Boy ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Şenay ile Kenan Ayan’da gezi esnasında gruba eşlik ederek ilçeyi tanıtıcı bilgiler sundular. Grup üyeleri gezdikleri yerlerde bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

HAYRİ ERGÜN’den TEŞEKKÜR

Independent Consultıng Engıneer (Bağımsız Danışmanlık Mühendisi) Dr. Ing. Hayri Ergün, etkinlikle ilgili bilgiler vererek, misafirperverliğinden dolayı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve EVEDER Yönetimine teşekkürlerini sundu.

* Teknoloji Clausthal Üniversitesi hakkında bilgi

Teknoloji Clausthal Üniversitesi 4 bin öğrenci ile uluslararası üne sahip bir kurumdur. Madencilik sektörü için bir kraliyet üniversite olarak 1775 yılında kurulan, biz mühendislik ve doğa bilimleri ve köprü gelenek ve yenilik arasındaki boşluğu güçlü bir geleneği var. 2009 yılından bu yana, Teknoloji Clausthal Üniversitesi Niedersächsische Technische Hochschule (NTH), teknoloji üç üniversite bir işbirliği üyesidir. Aşağı Saksonya mühendislik ve bilimsel uzmanlığını birleştirerek, biz Avrupa’nın en iyi araştırma üniversiteleri ile eşit bulunmaktadır.