Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

Eveder’den El Sanatları Sergisi Etkinliği

Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda, 5 Mart Cumartesi’ye kadar sürecek “El Sanatları Emekçileri” tanıtım sergisinin açılışı 03 Mart 2016 Perşembe saat 12:00’da yapıldı.

Açılışta, ERDEMİR Vakfı Başkanı Murat Kayıkçı, ERDEMİR Kurumsal İletişim Şefi Cevat Bozkurt, Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri Yakup Yılmaz ve yönetim kurulu, Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı İ.Necati Günay, Ereğlililer Derneği Başkanı Noyan Keskin, etkinliğin ev sahibi EVEDER Başkanı Bahattin Şenay ve yönetim kurulu yer aldı.

Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği’nin sosyal ve kültürel ağırlıklı faaliyetlere önem verdiğine dikkat çeken dernek başkanı Şenay; “Sergimize iştirak eden tüm davetlilerimize teşekkür ediyorum. Üç gün boyunca açık olacak sergimizdeki ürünler bölgemizdeki el sanatçıları tarafından hazırlanmıştır. Tüm halkımızı bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, önümüzdeki dönemlerde de yapmayı düşündüğümüz etkinliklerde bir arada olmayı ümit ediyoruz” dedi.

Sergiyi gezen davetliler, birbirinden güzel el işlemeleri, aksesuarlar, tablolar, Kdz. Ereğli ve bölgemize özgü görsel yapıtlar, Devrek Bastonu, Osmanlı dönemi ve Cumhuriyet dönemi ve savaş dönemlerine ait yapıtlar, manzara resimleri, ahşap işlemeler, yağlı boya çalışmaları hakkında sergi sahipleri tarafından bilgiler edindiler.

7659044-sittttt