Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

Kaymakam Madenoğlu’ndan Eveder’e İade-i Ziyaret

EVEDER Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenay ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyaret sıcak bir atmosfer ve samimi bir sohbet ortamında geçti.

Kaymakam Madenoğlu’nun aralarında görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden EVEDER Başkanı Şenay, kaymakama hitaben şunları kaydetti:“Öncelikle ziyaretinizden dolayı yönetim kurulu ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Yaklaşık 2 sene önce resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları hususu ilçemizde uygulanmamaktadır. Bizim talebimiz bu yaş gurubunda olan tüm vatandaşlarımızın bu uygulamadan faydalanmasını istemekteyiz.”

Konuyla ilgilendiğini belirten Kaymakam Madenoğlu, bu sıkıntının önümüzdeki aylarda çözüme kavuşturulması için çalışmaların gerçekleştiğini söyledi.

“Devletimizin verdiği her görevi her yerde yerine getirmeye hazırım. Bu zamana kadar da böyle oldu. Ereğli’de olmaktan dolayı da mutluyum. 35 senelik mesleğimin üç yılını vali yardımcısı olarak geçirdim. 32 yıldır kaymakamlık görevini gerçekleştiriyorum. Bu zamana kadar sorunları yerinde dinlemek ve incelemek için elimden geleni yaptım. Daima halkla ve yetkililerle iç içe oldum ve bundan sonra da olmaya devam edeceğim” dedi.

Öte yandan haftada bir gün 4 köyü ziyaret eden Kaymakam Nazım Madenoğlu, ilçenin tüm köylerine periyodik aralıklarla ziyaretler gerçekleştirerek, vatandaşlarla bizzat görüşeceğini sözlerine ekledi.

Bu arada, Kaymakam Madencioğlu, çeşitli kurum ve kuruluşlara iade-i ziyaretlerine yeni haftada da devam edecek.