Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği

SAYGIYLA ANIYORUZ

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Kişiliği ve fikirleriyle bugün hala kalbimizde en büyük yere sahip olan, ilke ve inkılaplarıyla bize özgürlüğün en medeni halini bırakan, ülkemize renk, ışık ve umut veren, bugünümüzü ve geleceğimizi şefkatiyle, ileri görüşlülüğüyle şekillendiren büyük lider… Senin bize emanetin olan Cumhuriyetimizi daha güzel yarınlara ulaştırmak için açtığın yolda durmadan yürümeye devam edeceğiz.

Milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı bu günlerde  tek yürek olmalı ve Atatürk’ün yolunda hedeflerimizi daima büyük tutmalıyız. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak kabul etmek yerine, onun düşüncelerine yönelmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev; yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktan geçer. Onun gösterdiği “ muasır medeniyet” seviyesine gelmek için azimle  çalışmaya  ulusça  devam etmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz .

            EVEDER YÖNETİM KURURLU